Tydzień kariery w SP3

W dniach 21 – 27 października 2019 odbyła się ogólnopolska akcja „Tydzień kariery”. Pod hasłem „Pasja, profesja, powołanie…”. Tradycyjnie nasza szkoła wzięła udział w tym przedsięwzięciu. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w rożnych działaniach zawodoznawczych.  I tak,  w  klasach II odbyło się spotkanie z fryzjerem, podczas którego dzieci zapoznały się z pracą w powyższym zawodzie. W klasach trzecich w zajęciach uczestniczył dietetyk, który przedstawił specyfikę swojego zawodu. Dużym zainteresowaniem w klasie szóstej cieszyło się spotkanie z udziałem żołnierza wojska polskiego oraz strażaka. Panowie w niezwykle interesujący sposób zaprezentowali swoje zawody, zwrócili uwagę na cechy psychofizyczne i predyspozycje potrzebne do wykonywania  tych profesji.  Również uczniowie klasy szóstej uczestniczyli w warsztatach z doradcami zawodowymi z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej na temat „Hierarchii wartości w pracy”. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy poświęcili swój czas, aby przybliżyć naszym uczniom informacje o wykonywanych przez siebie zawodach.

Skip to content