Spotkanie autorskie

W środę 31 października 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 3 we Wschowie gościliśmy pana Łukasza Wierzbickiego, podróżnika i autora książek dla dzieci. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas pierwszych i drugich. Była to dla nich niebywała okazja do osobistego spotkania autora lektur szkolnych. „Afryka Kazika” oraz „Dziadek i niedźwiadek” autorstwa pana Wierzbickiego, to lektury w klasach 1-3 szkoły podstawowej. Nasz gość w wieku 6 lat napisał swoją pierwszą książkę i marzył o tym, by zostać pisarzem. Dzisiaj jest żywym dowodem na to, że marzenia się spełniają i gorąco zachęca wszystkich do snucia marzeń.
Spotkanie było fascynujące. Prezentacja multimedialna, wzbogacona mnóstwem rekwizytów, od pluszowych rekinów, aligatorów i misiów, przez dzwonki, kapelusze i wiosła, po bęben i zdezelowaną oponę rowerową, była tłem historii powstawania tych niesamowicie ciekawych książek. Ekspresyjność pana Wierzbickiego, udzieliła się dzieciom, które bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uczniowie, słuchając opowieści m.in. o przeprawie przez ocean, dosłownie odczuli na własnej skórze bryzę morską.
Uczniowie podziękowali panu Łukaszowi Wierzbickiemu drobnym, własnoręcznie przygotowanym upominkiem a wielu z nich skorzystało z okazji i zakupiło książki z autografem autora.
Było to kolejne wydarzenie w życiu naszej szkoły, które odbyło się w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.