Pierwszoklasiści oficjalnie przyjęci do grona uczniów „Zaciszówki”

18 października w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów. Uroczystość rozpoczęto polonezem w wykonaniu uczniów klas pierwszych. Taniec niezwykle wzruszył i rozczulił wszystkich gości.

Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak wspólnie ze starszymi koleżankami  i kolegami zaprezentowali program artystyczny. Po złożeniu przysięgi nastąpiła chwila pasowania, którego dokonała  pani dyrektor  Małgorzata Goździcka-Marciniak. Na uczniów czekało jednak jeszcze jedno zadanie – wypicie napoju mądrości, dzięki  któremu nauka będzie lekka i przyjemna.

Na zakończenie uroczystości rodzice pierwszoklasistów, przy dźwiękach fanfar, wręczyli swoim dzieciom medale i złożyli gratulacje. Od tej chwili pierwszoklasiści weszli oficjalnie do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 3. Był to bardzo ważny dzień dla najmłodszych uczniów i ich rodziców.

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką. Powodzenia!

Skip to content