Matematyczna korrida – podsumowanie

WYNIKI KONKURSU „MATEMATYCZNA KORRIDA”

21 maja odbyła się ostatnia część konkursu matematycznego dla klas pierwszych szkoły podstawowej. Z klasy 1a w konkursie udział wzięli uczniowie: Hanna Łukasiewicz, Zuzanna Fiedorowicz, Maksymilian Radzijewski i Hubert Luty. Klasę 1b reprezentowali: Mateusz Aleksandrowicz, Wiktor Drobiński,  Zofia Lentka, Jakub Podgórny .

Również i tym razem  zawodnicy wykazali się dużymi umiejętnościami matematycznymi, znajomością pojęć  matematycznych, stosowania poznanych wiadomości w kontekście praktycznym.

W tej edycji klasa 1a zdobyła 48 pkt., a klasa 1b46 pkt.

Pierwsze miejsce w „Matematycznej Korridzie” wywalczyła klasa 1a, zdobywając łącznie 258 pkt. Klasa 1b także może pochwalić się bardzo dobrym wynikiem- 252 pkt.

Gratuluję obu klasom wyrównanego poziomu i zaangażowania, a wszystkim uczestnikom dużej wiedzy z zakresu matematyki.

(Małgorzata Goździcka-Marciniak)