Matematyczna korrida cz. 2

W poniedziałek, 12.03.2018 r., odbył się drugi etap konkursu matematycznego dla klas pierwszych szkoły podstawowej „Matematyczna Korrida”. Tym razem uczniowie rozwiązywali zadania testowe i zadania dodatkowe wymagające od nich sprawności rachunkowych, czytania ze zrozumieniem, rozwiązywania zadań z treścią, zadań zapisanych za pomocą tabel i grafów, a także pomysłowości i wyobraźni w zaprojektowaniu znaku symbolizującego konkurs „Matematyczna Korrida”.

Wszystkie zespoły bezbłędnie wykonały zadania dodatkowe. Wyniki uzyskane z obu części przedstawiają się następująco: klasa 1a zdobyła 66 punktów, a klasa 1b 67 punktów. Po dwóch edycjach na pierwsze miejsce, nieznacznie wysunęła się klasa 1b zdobywając łącznie 130 punktów. Klasa 1a ma w sumie 129 punktów.  Gratulujemy wszystkim uczestnikom z obu klas tak dobrych wyników i zapraszamy na kolejny konkurs w kwietniu. (organizator M.Marciniak)

Skip to content