Mądrzy Cyfrowi z SP3

MĄDRZY CYFROWI to pierwszy w Polsce program łączący edukację moralną i rozwijanie postaw odpowiedzialności społecznej uczniów z podnoszeniem ich kompetencji cyfrowych.  Program ten uczy, jakimi wartościami kierować się w świecie online i offline, oraz jak zmieniać świat na lepsze, realizując projekty społeczne z zastosowaniem wartości i nowych technologii.
Uczniowie „Zaciszówki” odbyli kilkanaście warsztatów na temat takich wartości jak: szacunek, uczciwość, mądrość, odpowiedzialność oraz odwaga cywilna. W trakcie warsztatów szóstoklasiści uczyli się tworzenia oraz edycji grafik i zdjęć, podstaw montażu wideo, posługiwania się narzędziami do pracy w chmurze, oraz utrwalali zasady bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu. 

Młodzież naszej szkoły przygotowała i zrealizowała projekt „Żyj zdrowo i kolorowo”, który można zobaczyć na kanale youtube – zobacz
Zrealizowanie  projektu nie było  łatwym zadaniem. Wymagało od uczniów pomysłowości, cierpliwości i zaangażowania. Tym bardziej jesteśmy dumni, że dzięki swojej pracy  uczniowie klasy szóstej spróbowali zmienić kawałek świata na lepsze.

Nauczyciele realizujący program: Aneta Gierus, Bożena Holewczyńska, Hanna Szcześniewska, Renata Wicherek.

               

Skip to content