Być jak Ignacy

Być jak Ignacy „Nauka to przyszłość” to V edycja programu edukacyjnego dla szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Dla dzieci to nauka przez doświadczanie, niezwykłe eksperymenty i fascynujące zabawy kreatywne. Dzieci uczą, się działają oraz wykonują zadania zamieszczone na platformie internetowej. Mają możliwość poszerzania swojej wiedzy poprzez działania praktyczne.Program jest realizowany podczas zajęć dodatkowych – koło badawcze.Dzieci podczas podsumowania zdobytej wiedzy, wykonały gazetkę koła naukowego i przekazały uczniom z klas pierwszych w celu zapoznania się z odnawialnymi źródłami energii. Obecnie uczniowie są w trakcie wykonywania wiatraka jako przykładu odnawialnych źródeł energii.